Cena: 390 000,00 PLN
Kontakt dzialka@xp.pl
Dodane 2020-05-31 12:53:34
Autor osoba fizyczna
0.00 ( 0 głosów )

Działka z domem do wykończenia w dobrej cenie i miejscu

NA SPRZEDAŻ

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 254
Wyświetlony: 224
Wygasa: 2020-12-04 18:58:12
W kategoriach: Domy
0.00 ( 0 głosów )

Opis

Działka o wymiarach 657 m2, teren objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - tereny mieszkalne, formalnie podlega podatkowi rolnemu (nie podatkowi od nieruchomości), osiedle mieszkalne, w bardzo dobrej lokalizacji: 1,3 km od starostwa powiatowego w Legionowie (bardzo prosty dojazd równoległą do tutejszej ulicą Sikorskiego - cały czas prosto), dom  stoi 40 metrów od osiedlowego sklepu spożywczego. Przez poprzeczną uliczkę działka sąsiaduje z gminą (Gminne Centrum Kultury), która ma kolejny numer, a za nią jest już koniec uliczki i docieramy do prostopadłej głównej tam ulicy Nowodworskiej. Ta zaś jest prostopadła do trasy na Warszawę (ul. Warszawskiej i dalej Zegrzyńskiej w Legionowie). Nowe rozbudowujące się osiedle mieszkalne, jest wiele domków i dobudowują nowe.     Na działce jest dom wybudowany do stanu surowego zamkniętego, wymagający wykończenia. Działka formalnie należy do sp. z o. o. (nietypowa sytuacja: mimo mieszkalnego charakteru domu działka jest traktowana jak aktywa obrotowe), ale w praktyce to ze mną się wszystko załatwia jako członkiem zarządu.     Sprzedaję po okazyjnej cenie - sama działka kosztowałaby normalnie pewnie rzędu 200 tys. zł, tutaj jest sprzedawana działka wraz z tym domem tanio wycenionym (poniżej 1800 zł/m2 surowego domu, czyli to naprawdę ewenement: polecam informację o cenach u deweloperów, czyli z uwzgl. opodatkowanej marży i VAT-u od robocizny, na https://budogram.pl/porada/411-ile-kosztuje-budowa-domu-w-stanie-surowym-zamknietym). Zależy mi na czasie i nie gwarantuję, że ta oferta będzie jeszcze w sieci za 3 czy 6 miesięcy. OFERTA IDEALNA DLA CHCĄCYCH KUPIĆ I ODSPRZEDAĆ Z ZYSKIEM!
__________________________________________________________________________________________________
UWAGA UWAGA: w razie problemów z uzyskaniem kredytu mieszkaniowego mogę zarekomendować Państwu otwarcie konta i kredyt w Banku Spółdzielczym w Legionowie (ul. Rynek 4, blisko dworca PKP). Osoby z Warszawy mogą otworzyć konto. Dostępny jest kredyt hipoteczny także na zakup domu w stanie surowym i jego wykończenie (wkład własny 20%). Jeśli by i ten bank odmawiał Państwu praw wierzyciela umowy kredytowej (albo nawet umowy rachunku bankowego), to proszę się do mnie zgłosić na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (bez polskich liter), ponieważ bank łamie prawo (zakaz dyskryminacji z art. 32 ust. 2 w zw. z art. 31 ust. 3 Konstytucji) i warto w tej sytuacji zastosować pozew zbiorowy, do wygrania jest dużo pieniędzy, a do przegrania jedynie drobne koszty sądowe. Chwilowy brak pozwolenia na budowę nie sprawia, że nieruchomość ma wartość 0 ani nawet jakąś istotnie obniżoną (zasadne jest stosowanie przez bank art. 21 ust. 7 pkt 2 przypadek szczególny Ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze [...]). Inaczej jest to po prostu dyskryminowanie części klientów, bez wymaganej do tego podstawy ustawowej oraz konieczności prawnej. Co do oceny zdolności kredytowej to informacja o górnym limicie kredytowania powinna być dostępna jeszcze przed wyborem nieruchomości do kupienia - tak Państwo macie prawo preferować i bank nie ma podstawy prawnej do dyskryminowania Państwa jako osób chcących iść taką ścieżką do zawarcia umowy kredytowej. Sprytnie jest też wskazać wstępnie jakąś inną, porównywalną cenowo nieruchomość, a następnie w toku sprawy, po zatwierdzeniu przez bank Państwa zdolności kredytowej i wyrażeniu gotowości do zawarcia umowy, zmienić zdanie.
________________________________________________________________________________________
Dom jest na ok. 7-8 pokoi (nie wliczam małej ubikacji, natomiast pokój na kotłownię owszem, nie jest taki mały, może to zresztą jakaś łazienka) - nie jestem autorytetem w tym temacie, bo widać to dokładnie tylko na projekcie budowlanym ("Boston 4"), odpowiedni fragment "rzut parteru" i "rzut piętra" mam zeskanowany i mogę pokazać - w obecnym stanie nie jest tak dobrze, jak ma być, bo na piętrze/poddaszu trzeba jeszcze podzielić teren, powstawiać drzwi, tego typu prace wykończeniowe są wciąż potrzebne, by osiągnąć taki stan rzeczy.
 
Od razu podam też ujemne strony, aczkolwiek nie powinny one być dużym problemem i myślę, że w takiej cenie można na nie przymknąć oko:
- pozwolenie na budowę z 2007 r. wymaga odnowienia, co wiąże się z dokupieniem 4 egzemplarzy projektu dostosowanego do działki (koszt 2-3 tys. zł) i złożeniem ich w starostwie - ja mam tylko pojedynczą kserokopię, starostwo chce natomiast 4 podpisanych oryginałów; tak poza tym powinni wydać pozwolenie na wznowienie robót. Nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek problemach, jakie by z tym mogły być.
- dziennik budowy zaginął, schował go sobie poprzedni właściciel i mówi, że nie wziął go, lecz oddał. W takiej sytuacji trzeba w starostwie zgłosić kradzież dziennika budowy (składa się na ten temat oświadczenie pod karą z k.k.) i założyć nowy, na początku dziennika kierownik budowy robi inwentaryzację obecnego stanu inwestycji.
- pojedyncze drobne ubytki betonu wewnątrz
- działka wymaga uprzątnięcia od zewnątrz, tj. usunięcia nadmiaru roślin (traw i bylin) oraz zasypania wykopu spoczywającymi na niej nasypami; z mojego doświadczenia wynika, że robocizna w takiej sprawie może kosztować 2-4 tys. zł u drobnych przedsiębiorców od prac fizycznych
 
Proszę nie czynić kalkulacji pod to, że może ja sam zrobię część powyższych prac i dopiero wtedy działka zostanie nabyta, ponieważ kompletnie nie mam na to żadnych pieniędzy i wybrnięcie z tego stanu rzeczy jest bardzo trudne bez pieniędzy ze sprzedaży lub zastawienia działki.
 
Preferowany kontakt - e-mail. Na pewno odpiszę. Na wszystko odpowiadam i odpisuję, nigdy nie jestem arogancki, chyba że to jakieś przechwytywanie rozmowy/hacking; w razie problemu ze skomunikowaniem się proponuję ewentualnie jeszcze próbować kontaktu przez ogłoszenie. Na pewno jeśli ogłoszenie wisi w Internecie, to jest aktualne i w dowolnym terminie jestem gotów na sprzedaż. Co najwyżej komunikacja może szwankować z przyczyn ode mnie niezależnych, w takim przypadku proszę się dobijać przez podane kanały komunikacyjne.
 
Koszt aktu notarialnego (w tym PCC) pokrywa kupujący. Ogłoszenie niniejsze nie ma charakteru wiążącego, lecz czysto informacyjny - nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Promocyjna cena 330.000 zł jest proponowana do końca czerwca, potem zostanie podniesiona o kolejne 30.000 zł. Z końcem lipca wchodzi w grę kolejna podwyżka. Proponuję więc nie zwlekać.

Informacje dodatkowe

Powierzchnia w m2 147,3
Cena za m2 2240
Ilość pokoi 8
Ilość pięter 1
Rynek pierwotny / wtórny rynek wtórny
Ogrodzenie siatka
Droga dojazdowa asfaltowa
dodatkowe opcje strych, garaż
ogrzewanie olejowe
rodzaj zabudowy wolnostojący
Lokalizacja

Lokalizacja

Legionowo, mazowieckie
Łajski, ul. Moniuszki, 05-119

Ocena

Quality
Price
Contact with advertiser

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić
Komentarze

Komentarze

Pozostałe ogłoszenia użytkownika